X
Julkaistu: 28.06.2017

Asuntomessut Mikkelissä, tutustu samalla Mikkelipuistoon!

Kesän asuntomessut ovat Mikkelissä. Lujabetonin pihakivet voit käydä katsomassa kohteissa nro 9 Villa Sukka  ja nro 14 Uusi Aamu.
Asuntomessujen oheiskohteena toimii Mikkelipuisto. Sieltä löydät uusia ja tuoreita ideoita pihapiirin toteutukseen. Esillä ovat myös uudet Kivi-iisi tuotteemme: Aita-Albertti ja piha-Birgitta. Kivi-iisi tuotteet ovat suunniteltu tee-se-itse viherrakentajalle. Tuotepaketti sisältää kaiken tarvittavan asennusohjeineen.

Tervetuloa tutustumaan ja hakemaan uusia ideoita!

 

Julkaistu: 08.04.2025

Lujabetoni toimittaa yli 10 000 m2 vähähiilisiä betonielementtejä Pohjolan OP:n uuteen toimitaloon Oulussa

Lujabetoni on kokonaisbetonitoimittajana Oulun ydinkeskustaan rakennettavassa Pohjolan OP:n uudessa toimitalossa, joka on yksi suurimmista käynnissä olevista hankkeista Oulussa. Yhteensä yli 10 000 m2betonielementtejä ja merkittävä määrä valmisbetonia toimitetaan hankkeeseen suurelta osin vähähiililuokiteltuina. Hankkeen pääurakoitsijana toimii Rakennusliike Lapti Oy.

Lue lisää
Lisää uutisia